עיצוב מטבח – דגשים לתכנון נכון

מאת מורן רוזנברג מעצבת פנים

באזור המטבח או סביבו נעשית רוב ההתרחשות היומיומית שלנו. המטבחים המודרניים אינם סגורים או מופרדים כבעבר. כעת, מהווים הם לרוב את ליבו של המרחב הציבורי בבית ולכן יהיו מעוצבים, מוקפדים ובעלי הגדרה סגנונית מובהקת שלעיתים אף תגדיר את האופי העיצובי שנבחר במרחבים הסמוכים לו (קרי פינת אוכל, סלון וכו'..). 

מעצם מורכבותו של אזור המטבח המשלב תשתיות שונות כגון חשמל, אינסטלציה, נגרות, חיפויי קיר וכו'- הוא לרוב יתפוס נתח משמעותי מתקציב פרויקט השיפוץ או הבנייה שלפנינו. על כן יש לתת את הדעת בתכנון נכון ומותאם אישית לדיירי הבית וצרכיהם. מטבח המתוכנן נכון יהיה כזה בו תהיה חשיבה מוקדמת על נוחות, פונקציונאליות ואסתטיקה בו זמנית. משטחי עבודה, פתרונות אחסון נגישים ותנועה נוחה בין אזור לאזור יתרמו לכך שהמטבח ישרת את דייריו למשך שנים רבות קדימה ויהיה כזה שנעים לבשל בו.

לכן בבואכם לתכנן מטבח חדש, קטן או גדול ככל שיהיה, המלצתי היא לשים לב למס' היבטים חשובים שיתרמו לנוחות ואסתטיקה מקסימלית:

פונקציונאליות תחילה

ערכו רשימה מלאה של כל ציוד המטבח הנוכחי שלכם, כולל מוצרי חשמל כגון מקרר, מדיח, מיקסר וכו'. עיברו על כל מגירה או ארון ורשמו לפניכם את כל תכולתו. ברגע שרשימת המלאי הזאת תעמוד לנגד עינכם- יהיה עבורכם פשוט יותר לקטלג את האחסון הנדרש לפי קטגוריות בסיס ובכך בהמשך להגדיר את אזורי השירות במטבח לפי ייעודם; אזור מזווה המכיל מצרכים יבשים/ אזור הכנת קפה/ סירים ותבניות/ תבלינים ובקבוקים וכו'. כעת, קל לנו יותר לתכנן את הסמיכות הנחוצה בין אזורים אלה לטובת רצף עבודה נוח וגישה יעילה יותר, ולהקצות חלוקה נכונה של מגירות/ ארונות לכל תכולת המטבח. באופן זה נהנה ממטבח שישרת אותנו בצורה נוחה ונעימה לעבודה ואף יהיה נוח וקל לשמור על הסדר בטווח הרחוק שכן לכל פרט יש את מקומו.. 

אזור ההכנה- האזור המרכזי במטבח
אזור העבודה המרכזי במטבח נקרא גם אזור ההכנה
התנועה העיקרית במטבח תהיה זו שבין מקרר-כיור-כיריים (וקיבל את הכינוי משולש הזהב")
אזור ההכנה אם כן, יהיה על פי רוב משטח השיש שבין הכיור לכיריים. בין אזור הרחיצה לבישול. זוהי הנקודה המרכזית בה יהיה לנו נוח ביותר לעבוד ולנוע ממנה לאזורים השונים ובחזרה
לאזור עבודה זה נקצה מצד אחד מספיק שטח בכדי לעמוד שם בנוחות, אך מצד שני לא נרצה שהמרחק יהיה רחוק מדי ויטריח אותנו בהליכה ממושכת בין הכיור לכיריים.
רוחב אזור עבודה זה יהיה אידיאלי במינימום 90 ס"מ ומקסימום 120 ס"מ
כפועל יוצא ממרכזיותיו של אזור ההכנה- לא נרצה למקם את מדיח הכלים דווקא בטווח זה, שכן במידה ונעשה זאת- פתיחה וסגירה של המדיח תפריע לנו במהלך הבישול וההכנה.

צילום: מאור מויאל

צילום: מאור מויאל

תכנון והכנת תשתית חשמל נכונה

בבואנו לתכנן את מיקומי מוצרי החשמל במטבח החדש- מומלץ ורצוי לדעת מראש את דרישות היצרן לגבי מיקומי חשמל ואינסטלציה ולא להסתמך רק על גבהים מקובלים, בעיקר למוצרי חשמל גדולים כגון מקרר, מדיח, תנור וכיריים. במידה וברצונכם להחליף חלק ממוצרי החשמל- כדאי לעשות זאת לפני סגירת תכנית המטבח ובכך לוודא שהכנת התשתית תואמת את דרישות המוצרים החדשים ולא תאלצו לעשות תיקונים והתאמות בהמשך.

בחירת סגנון עיצובי למטבח

היצע הסגנונות בעיצוב מטבח הינו גדול ומגוון. ערכו בירור מקדים עם עצמכם ומצאו לאיזה סגנון אתם נמשכים. מה נעים לכם יותר בעין מבחינת צבעים, טקסטורות ושילובי חומרים. האם אתם מתחברים למראה בהיר ורגוע, או בולט ומודגש? חשוב לזכור שהמטבח הינו לרוב מחובר או סמוך לפינת האוכל או הסלון. נרצה שהוא ישלים ו/או יתכתב עם אזורים אלה ועל כן יש לתת את הדעת בבחירת חומרי הגמר שלו ובשילובם עם יתר פריטי הריהוט ולא להתייחס אליו כאלמנט נפרד או מנותק. מבחינתי, האמרה A CLASSIC NEVER GOES OUT OF STYLE נכונה מאוד בעיצוב הבית ובוודאי בעיצוב מטבח. מטבח הינו אזור המיועד לשרת אותנו שנים רבות קדימה. מעצם היותו כזה, המלצתי כמעצבת היא לשמור על קלאסיות ומינונים נכונים השומרים על מראה עדכני מחד ואלגנטי מאידך. מטבח המעוצב נכון יהיה דומיננטי ובעל אמירה עיצובית מגובשת ובו זמנית הרמוני וקלאסי. אל תתפתו ליישם טרנדים ברי חלוף שיגבילו אתכם או ימאסו לאחר מס' שנים; החל מגווני צבע עכשוויים וכלה בחיפויי קיר. השאירו מקום לאפיון האישי שלכם. בחפצים שאספתם עם השנים אותם תשלבו במדפים תלויים, בעציצי תבלין שתטפחו וכו'.

צילום: מאור מויאל